Festival Živé město - prezentace našeho sdružení

06.10.2011 21:03

Dne 2.10. jsme se zúčastnilli vyvrcholení festivalu Živé město, kde jsme prezentovali naše sdružení mezi jinými občanskými iniciativami z Prahy 6.

Kromě nás zastupovala Šárecké údolí také Katka Hodková se svými aktivitami Šárynka a EKODOMOV.

Před prezentací našich sdružení se promítal film Martina Marečka AUTO*MAT . Velmi silný dokument o nadšencích, kteří bojují za právo chodců a cyklistů na bezpečný pohyb ve městě, v němž žijí. Příběh sdružení, které při jeho vzniku perzekuovali policisté v uniformách i v civilu, úplně stejně jako to dělala státní bezpečnost občanským iniciativám v letech 80-tých.

Storry několika statečných, kteří vytrvali a bojovali na pražském magistrátu i na pražské magistrále. Zpočátku ojediněle a s pouty na rukou, později ve stovkách členů a přížnivců a s repektem policie.

Sdružení přineslo své myšlence oběť nejvyšší - její lídr Honza Bouchal zemřel na kole, sražen automobilem na jedné z nejnebezpečnějších křižovatek na nábřeží kpt. Jaroše. Bílé kolo na sloupu veřejného osvětlení visí na místě dodnes jako memento města nepřátelského vlastním obyvatelům.

Podívejte se na tento film a bude vás mrazit v zádech ještě hodně dlouho!

Dnes jeden z představitelů sdružení Auto*Mat, TomášCach, pracuje pro magistrát jako hlavní koordinátor cyklodopravy v Praze.

Společně s tímto sdružením chceme vypracovat studii na vybudování cyklostezek v Šáreckém údolí.

Zpět

Kontakt

Spolek Šárecké údolí
Pod Mlýnkem 68/4, 160 00 Praha 6

Tel: +420 602 20 55 20

 

 

© 2011 Šárecké údolí, o.s., IČ:22886052, Č.Ú. 2500153774/2010