Výstavba na Džbánu? Tiskové prohlášení developera

12.09.2013 21:28

Níže najdete tiskové prohlášení developera, firmy MOLEPO, k situaci na Džbánu. Publikujeme je v plném rozsahu, bez komentáře.

" TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ

 

Vlastník pozemků na Džbánu chce otevřít diskuzi o budoucí podobě této lokality

 

PRAHA 11. září - Společnost Molepo, stávající vlastník většiny pozemků v okolí vodní nádrže Džbán na Praze 6, chce otevřít diskuzi nad budoucí podobou oblíbené rekreační lokality Pražanů. Jeho cílem je provést revitalizaci celého území, která bude respektovat, případně rozšiřovat dosavadní odpočinkovou funkci okolí vodní nádrže. Molepo dále upozorňuje na fakt, že bez potřebných investic bude celý areál v blízké době v havarijním stavu a dojde k jeho uzavření.

 

Návrh firmy počítá s tím, že jakékoli řešení musí plně respektovat dosavadní ráz lokality. Studie, která se má stát výchozím bodem pro diskuzi, počítá s vyváženým poměrem rekreační a obytné funkce. "Chceme zachovat občanskou vybavenost a přístup k vodě pro všechny občany. Proto jakákoliv zástavba respektuje dostatečně velkou vzdálenost od vodní plochy, zachovávání zeleně a volný pohyb obyvatel okolo Džbánu," říká Pavel Nerad, jednatel Molepa.

Na půdorysu stávajících zdevastovaných šaten společnost uvažuje o výstavbě několika nízkých bytových jednotek, zachovávajících stávající hmotu a podlahovou plochu šaten. Další koncepty jsou směřovány do prostor blízkých stávající zástavbě.

 

Společnost Molepo získala pozemky v prosinci 2012 ve veřejné dražbě. Jde o lokality, které již nejsou součástí Chráněného území Divoká Šárka. "Již v minulosti navíc byly zástavbou prolomeny hranice přírodního parku Šárka - Lysolaje. Věřím, že se zástupci Městské části Praha 6 najdeme oboustranně zajímavé řešení, které Džbánu zajistí budoucnost," doplňuje Nerad.

 

 

Kontakt pro media:

Marek Roll

Bison&  Rose

M +420 731 643 364

marek.roll@bisonrose.cz "

 

Potud tiskové prohlášení developera, firmy MOLEPO, s.r.o.

Zpět

Kontakt

Spolek Šárecké údolí
Pod Mlýnkem 68/4, 160 00 Praha 6

Tel: +420 602 20 55 20

 

 

© 2011 Šárecké údolí, o.s., IČ:22886052, Č.Ú. 2500153774/2010