Změny v dopravě po otevření nových stanic metra A v dubnu t.r.

22.01.2015 15:37

Radnice Prahy 6 nás vyzývá, abychom se vyjádřili ke všem připravovaným změnám v dopravě v souvislosti s otevřením dalších stanic metra A. 

Článek z radničního webu, s možností vložit komentář ke kterékoliv změněné lince MHD,  najdete zde:

Své připomínky můžete radnici poslat také mailem na adresu: tiskoveoddeleni{zavináč}praha6{tečka}cz 

 

Bohužel, trasa autobusu č. 116 zůstává nezměněna, nadále bude  z Jenerálky  do Nebušic "vozit vzduch". 

Zatím se totiž nerealizovala žádná z připravovaných rekonstrukcí křižovatek na křížení ulic V Šáreckém údolí x Horoměřická a na odbočce do Nebušic.  

Křižovatka na odbočení na Horoměřickou se má rekonstruovat a rozšířit i v souvislosti s výstvabou 50 řadových domů na místě bývalé cihelny na Jenerálce. 

Na odbočce do Nebušic se plánuje kruhový objezd, kde by se mohly autobusy č. 116 otáčet. 

O obou křižovatkách diskutujeme s radnicí Prahy 6 i Ropidem a snažíme se jejich realizaci co nejvíce uspíšit. 

Příležitosti vyjádřit se ke změnám v dopravě ale chceme využít k diskuzi nad účelností autobusu č.555, který vozí děti ráno v 7:30 do Lysolají.

Podle našich zjištění jezdí autobus prázdný až na Žežulku, kde přistoupí cca 4 děti. 

Zaplní se teprve na trase od Břetislavky směrem do Lysyolají. Nicméně ve stejnou dobu jede do Lysolají také spoj č.355. Na tento spoj by mohly přesednout děti za autobusu č.555, při nepatrném posunu jízdního řádu o pár minut dopředu. 

Naopak děti z  Šáreckého údolí mají většinově spádovou školu ZŠ Čermáka, částečně dokonce ZŠ Červený vrch (více o spádových školách zde). 

Domníváme se, že spousta rodičů tak zbytečně vozí děti auty do Dejvic a školní autobus je užíván zcela nadbytečně na nesprávné místo. 

Rozhodli jsme se proto uspořádat anketu mezi Šáreckými obyvateli, zjistit jejich preference a poptávku po spoji, který by děti do škol v Dejvicích ráno vozil. 

Těšíme se na vaše připomínky a zapojení do ankety. S výsledkem ankety, jednáním s radnicí a ROPIDEM vás seznámíme na těchto stránkách. 

 

David Ptáček, předseda OS

 

 

 

 

Zpět

Kontakt

Spolek Šárecké údolí
Pod Mlýnkem 68/4, 160 00 Praha 6

Tel: +420 602 20 55 20

 

 

© 2011 Šárecké údolí, o.s., IČ:22886052, Č.Ú. 2500153774/2010