Koupaliště Tichá Šárka zachráněno? Prozatím ano!

Díky článku ve čtvrtečních  Lidových novinách (9.6.2011) se rozpoutala 4-hodinová mediální smršť. Od prvních zpráv Českého rozhlasu v sedm ráno skutečně stačily jen 4 hodiny k tomu, aby ministr Kalousek tuto po čertech podivnou soutěž zrušil.

Zajímavá zpráva je z Parlamentních Listů z 10.6. 2011, kde se říká: „… ve 185 ostatních případech podobného prodeje státního majetku byla stanovena cena obvyklá, někdy až přemrštěná.“

Jsme stejného názoru jako autoři zmíněného článku – nejčistější metodou prodeje je veřejná dražba. Obálkové metodě nevěříme.

Tuto kauzu jsme rozvířili a rozeslali informaci o prodeji koupaliště všem známým, ale třeba i realitnímu magnátovi Radovanu Vítkovi, který také bydlí v našem údolí. Jak vidno, zúročilo se to nejen v zájmu médií na prvních stranách či v hlavních zprávách rozhlasu. Ale především ministrestvo tuto soutěž po mediální  masáži promptně zrušilo, což je pro koupaliště i Šárecké údolí jen dobře.

Další kroky ministerstva budeme bedlivě sledovat a doufáme, že se jasně vyjádří i radnice Šestky. Podpoříme občanskou vybavenost a umožníme rekreaci svých občanů alespoň tam, kde desítky let fungovala? Nebo budou takové objekty chátrat a pak je potichu prodáme na komerční výstavbu? Na tuto otázku budeme chtít znát jasnou odpověď.

Velká zásluha v tomto případě patří zřejmě opozičním Zeleným na Praze 6, kteří na prodej rovněž ministra Kalouska upozornili otevřeným dopisem.

Další média, ve kterých se objevila informace o prodeji koupaliště pod cenou:

Týden , Hospodářské noviny, Novinky.cz, Radiožurnál, Lidové noviny …