Rekonstrukce silnice v šáreckém údolí

Po roce a půl stavebních prací se blíží ke konci rekonstrukce ulice V Šáreckém údolí. Loni byl dokončen úsek od křižovatky s Pokojnou po Heřmanův dvůr, letošní rok byl věnován části od Heřmanova dvoru k Žežulce. 

Na podzim stavaři odvážně začali s rekonstrukcí další části od Žežulky ke škole včetně výměny kabelů vysokého napětí až k lomu. Slibovali dokončení 24. listopadu, zábory měli vyjednané a povolené do 15. prosince. Bohužel, počasí jim nepomohlo, spíš naopak, a tak obyvatelé údolí se museli vypořádat s rozkopanou ulicí i během prosince. Ale raději než spěchat a riskovat kvalitu práce, bylo to potřeba přečkat. Vzpomeňme si na případ ulice V Podbabě, kde firma, která stála za rekonstrukcí, mimochodem ta samá, se snažila dokončit práce přes zimu, což vedlo k problematickým výsledkům.

Podle smlouvy má stavební firma na rekonstrukci komunikace V Šáreckém údolí celkem dva roky. S pracemi začali v červnu 2022, a pokud vše půjde podle plánu, měla by být rekonstrukce až k Břetislavce hotova do prázdnin 2024.

Nicméně, existují obavy, že kvůli vícepracím na zlepšení podloží by mohlo dojít k prodloužení termínu. Oficiálně však žádné informace nebyly potvrzeny. Zůstáváme ve stavu nejistoty a doufáme, že konečný výsledek bude stát za to, i přes různé dílčí nepříjemnosti. Ale to je stavba.

Napsat komentář